Ders Akışı
Hafta Konular Ön Hazırlık
1 Fizik ve Ölçme. Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
2 VEKTÖRLER Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
3 BİR BOYUTLU HAREKET Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
4 İKİ BOYUTTA HAREKET Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
5 HAREKET KANUNLARI Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
6 DAİRESEL HAREKET VE NEWTON KANUNLARININ DİĞER UYGULAMALARI Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
7 1. Ara Sınav ve İŞ VE KİNETİK ENERJİ 1. Arasınava dahil olan konular, örnek problemler, uygulamada çözülen sorular tekrar gözden geçirirlir ve özellikle çözülmemiş soru örnekleri çözülmüş örnekler rehber alınarak bağımsızca çözülmeye çalışılır. Öğrenciler derse gelmeden önce işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
8 İŞ VE KİNETİK ENERJİ (Devam) Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
9 POTANSİYEL ENERJİ VE ENERJİNİN KORUNUMU Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
10 POTANSİYEL ENERJİ VE ENERJİNİN KORUNUMU (Devam) Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
11 DOĞRUSAL MOMENTUM VE ÇARPIŞMA Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
12 2. Ara Sınav ve DOĞRUSAL MOMENTUM VE ÇARPIŞMA 2. Arasınava dahil olan konular, örnek problemler, uygulamada çözülen sorular tekrar gözden geçirirlir ve özellikle çözülmemiş soru örnekleri çözülmüş örnekler rehber alınarak bağımsızca çözülmeye çalışılır. Öğrenciler derse gelmeden önce işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
13 KATI CİSMİN SABİT BİR EKSEN ETRAFINDA DÖNMESİ Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.
14 TORK ve AÇISAL MOMENTUM Öğrenciler işlenecek konuyu ders materyellerinden okuyup anlamaya çalışarak derse gelirler.

Kaynaklar
Ders Notu Fen ve Mühendislik İçin FİZİK I , A. Raymond SERWAY, J. Robert BEICHNER, Palmiye Yayıncılık, Ankara 2002. e-kampus'te sunu şeklinde hazırlanmış ders notları.
Diğer Kaynaklar 1.Temel Fizik -I, P.M. Fishbane, S. Gasiorowicz, S.T. Thornton (2003). Çeviri (C.Yalçın) Arkadaş Yayınevi, Ankara 2.Üniversite Fiziği , H. D. Young and R. A. Freedman (12. baskı) Pearson/Addison Wesley. 3. Fen Bilimcileri ve Mühendisler İçin FİZİK, D.C.GIANCOLI Çeviri Akademi Yayıncılık, 2009 4.Physics, F.J.Keller, W.E.Gettys, M.J.Skove, McGraw-Hill, 2005