ERASMUS+ PROGRAMI

2003 yılından itibaren Uluslararası İlişkiler Birimi altında faaliyetleri yürütülen LLP/Erasmus Programı 2010 yılından beri Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişim Programları altında yürütülmektedir. Bülent Ecevit Üniversitesi Erasmus Charter’ı 2004 yılında almıştır ve birim değişim programını Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları altında yürütülmektedir. Erasmus Programı kapsamında öğrenci ve öğretim elemanı değişimleri Avrupa birliğine üye ülkeler ve Yüksek Öğretim Kurumları arasındaki ikili anlaşmalar ile yürütülmektedir. Yeni Erasmus+ programı sürecinde Öğrenci Staj Hareketliliği öğrencilere stajyerliklerini tamamlama imkanı sunmaktadır. Öğretim Elemanı Eğitim Alma Hareketliliği ise idari personele ortak kurumlarda eğitilme imkânı sunmaktadır.

Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişim Programları Koordinatörlüğü sadece Bülent Ecevit Üniversitesi’nin uluslararasılaşmasında sadece Erasmus+ Programını yürüterek değil aynı zamanda uluslararası ortaklıkları güçlendirerek ve yeni işbirlikleri kurarak katkıda bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için Öğrenci ve Öğretim Elemanları Değişim Programları Koordinatörlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Erişmek için tıklayınız...


AKADEMİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ

Erasmus+ programından bağımsız olarak BEÜ; ABD, Rusya, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kırgızistan ve Makedonya’da yer alan farklı üniversitelerle akademik işbirliği protokolleri imzalamıştır. Bu protokoller kapsamında genel olarak öğrenci ve öğretim elemanı değişimi söz konusu olmakla birlikte, proje, konferans ve sempozyumlar düzenlenebilmektedir.

Detaylı bilgi için Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Erişmek için tıklayınız...