1. Yıl - Güz
1. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
YDL183 Yabancı Dil I (Zorunlu Hazırlık Programı Olan Lisans) Zorunlu 2 + 0 2
FIZ191 Fizik I Laboratuvarı (Müh) Zorunlu 0 + 3 1
FIZ183 Fizik I (Mak+EEM) Zorunlu 3 + 0 4
MAT181 Matematik I (Müh.) Zorunlu 4 + 0 6
KIM193 Kimya Zorunlu 3 + 0 4
TUR181 TURK DİLİ I Zorunlu 2 + 0 2
BMM105 Mühendisler için Biyoloji Zorunlu 3 + 0 4
BMM101 Biyomedikal Mühendisliğine Giriş Zorunlu 3 + 0 4
BMM103 Temel Bilgisayar Teknolojisi Zorunlu 1 + 2 3
AKTS Toplam 30
1. Yıl - Bahar
2. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
YDL184 Yabancı Dil II (Zorunlu Hazırlık Programı Olan Lisans) Zorunlu 2 + 0 2
FIZ182 Fizik II (Müh) Zorunlu 3 + 0 4
FIZ192 Fizik II Laboratuvarı (Müh) Zorunlu 0 + 3 1
MAT182 Matematik II (Müh.) Zorunlu 4 + 0 6
TUR182 TURK DİLİ II Zorunlu 2 + 0 2
BMM102 Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Zorunlu 3 + 0 4
BMM104 Bilgisayar Programlama Zorunlu 3 + 2 6
BMM106 Mühendislik Etiği Zorunlu 3 + 0 5
AKTS Toplam 30
2. Yıl - Güz
3. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
AIT281 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I Zorunlu 2 + 0 2
BMM201 Devre Teorisi Zorunlu 3 + 0 5
BMM203 Devre Laboratuvarı Zorunlu 0 + 4 2
BMM205 Nümerik Analiz Zorunlu 2 + 1 3
BMM207 Tıbbi Biyoloji Zorunlu 2 + 0 3
BMM209 Mühendislik Matematiği Zorunlu 4 + 0 5
BMM211 C Programlama Zorunlu 3 + 0 5
YDL285 Yabancı Dil III Zorunlu 4 + 0 2
()
Seçmeli
2 + 0 3
AKTS Toplam 30

() Seçmeli:

3. Yarıyıl Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM901 Biyomedikal Mühendisliğinde Robotik 2 + 0 3
2. Yıl - Bahar
4. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
AIT282 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II Zorunlu 2 + 0 2
BMM208 Lojik Devreler Zorunlu 3 + 0 4
BMM210 Olasılık ve İstatistik Zorunlu 3 + 0 4
BMM212 Termodinamik Zorunlu 3 + 0 4
BMM202 Biyolojik Sistemlerde Transport Teorisi Zorunlu 3 + 0 4
BMM204 İnsan Fizyolojisi Zorunlu 3 + 0 4
YDL286 Yabancı Dil IV Zorunlu 4 + 0 2
BMM214 Staj I Zorunlu 0 + 0 3
()
Seçmeli
2 + 0 3
AKTS Toplam 30

() Seçmeli:

4. Yarıyıl Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM902 Biyomedikal Mühendisliğinde Güncel Konular 2 + 0 3
3. Yıl - Güz
5. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
BMM301 Biyomalzemeler Zorunlu 3 + 0 4
BMM303 Biyomekanik Zorunlu 2 + 0 3
BMM305 Sinyaller ve Sistemler Zorunlu 3 + 1 4
BMM307 Biyoelektrik Zorunlu 3 + 0 4
BMM309 Elektronik Zorunlu 3 + 0 4
BMM311 Elektronik Laboratuvarı Zorunlu 0 + 4 2
(1)
Seçmeli
2 + 0 3
(2)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
AKTS Toplam 30

(1) Seçmeli:

(2) Mesleki Seçmeli: BMM313, BMM315, BMM317 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

5. Yarıyıl Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM903 Biyomedikal Teknolojiye Giriş 2 + 0 3
5. Yarıyıl Mesleki Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM313 Nanomalzemeler 3 + 0 6
BMM315 Radyasyon Fiziği 3 + 0 6
BMM317 Nesneye Dayalı Programlama 3 + 0 6
BMM319 Mikroişlemciler 3 + 0 6
3. Yıl - Bahar
6. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
BMM302 Tıbbi Cihaz ve Görüntüleme Sistemleri Zorunlu 3 + 0 5
BMM304 Sayısal İşaret İşleme Zorunlu 3 + 2 5
BMM306 Elektronik Devreler Zorunlu 3 + 0 5
BMM308 Elektronik Devreler Laboratuvarı Zorunlu 0 + 4 2
BMM310 Staj II Zorunlu 0 + 0 4
(1)
Seçmeli
1 + 2 3
(2)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
AKTS Toplam 30

(1) Seçmeli:

(2) Mesleki Seçmeli: BMM312, BMM314, BMM316 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

6. Yarıyıl Seçmeli Dersler T+U AKTS
SSP900 Sosyal Sorumluluk Projesi 1 + 2 3
6. Yarıyıl Mesleki Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM312 Yazılım Mühendisliği 3 + 0 6
BMM314 Biyoteknoloji ve Genetik 3 + 0 6
BMM316 Biyopolimerler 3 + 0 6
4. Yıl - Güz
7. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
BMM401 Proje Plan ve Organizasyon Zorunlu 2 + 0 3
BMM403 Kalite Kontrol ve Yönetimi Zorunlu 2 + 0 3
BMM405 Biyomedikal Enstrümantasyon Zorunlu 3 + 0 4
BMM407 Biyomedikal Enstrümantasyon Laboratuvarı Zorunlu 0 + 4 2
(1)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
(2)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
(3)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
AKTS Toplam 30

(1) Mesleki Seçmeli: BMM409, BMM411, BMM413 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

(2) Mesleki Seçmeli: BMM415, BMM417, BMM419 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

(3) Mesleki Seçmeli: BMM421, BMM423, BMM425 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

7. Yarıyıl Mesleki Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM409 Hücre Kültür Teknikleri 3 + 0 6
BMM411 Biyoelektromanyetizma 3 + 0 6
BMM413 Biyomedikal Sinyal İşleme 3 + 0 6
BMM415 Fizyolojik Kontrol Sistemleri 3 + 0 6
BMM417 Hücre ve Doku Mühendisliği 3 + 0 6
BMM419 Biyomedikal Sistem Tasarımı 3 + 0 6
BMM421 Biyofizik 3 + 0 6
BMM423 Bulanık Mantık ve Yapay Sinir Ağlarına Giriş 3 + 0 6
BMM425 Biyosensörler 3 + 0 6
4. Yıl - Bahar
8. Yarıyıl Ders Planı
Kod Ders Adı Z / S T+U AKTS
BMM424 Mühendislik Ekonomisi Zorunlu 2 + 0 2
BMM400 Diploma Çalışması Zorunlu 0 + 6 4
BMM402 Girişimcilik ve Liderlik Zorunlu 2 + 0 3
BMM404 İş Sağlığı ve Güvenliği Zorunlu 2 + 0 3
(1)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
(2)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
(3)
Mesleki Seçmeli
3 + 0 6
AKTS Toplam 30

(1) Mesleki Seçmeli: BMM406, BMM408, BMM410 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

(2) Mesleki Seçmeli: BMM412, BMM414, BMM416 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

(3) Mesleki Seçmeli: BMM418, BMM420, BMM422 derslerinden bir tanesi seçiliecek.

8. Yarıyıl Mesleki Seçmeli Dersler T+U AKTS
BMM406 Biyomedikal Polimer Teknolojileri 3 + 0 6
BMM408 Nöromühendislik 3 + 0 6
BMM410 Kontrollü İlaç Taşınım Sistemleri 3 + 0 6
BMM412 Biyoenformatik 3 + 0 6
BMM414 Ultrasonografi Tekniği ve Uygulamaları 3 + 0 6
BMM416 Biyomedikal Optik 3 + 0 6
BMM418 Yapay Organlar ve Yaşam Destek Sistemleri 3 + 0 6
BMM420 Veri Madenciliği 3 + 0 6
BMM422 Doppler Tekniği ve Uygulamaları 3 + 0 6
BMM426 Tıbbi Cihaz Kalibrasyonu 0 + 6 6